Stomatologia estetyczna


stomatologia estetycznaCelem stomatologii estetycznej jest nadanie zębom pięknego, ale jednocześnie naturalnego i estetycznego wyglądu. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednia zmianę kształtu barwy lub położenia naszych zębów. Możemy w ten sposób skorygować nabyte lub wrodzone efekty uzębienia, takie jak: przebarwienia zębów, diastemy ( szpary międzyzębowe ), niedorozwój szkliwa, uszkodzenia w następstwie urazów, nieprawidłowości ustawienia i kształtów zębów.

 

 

 

OFERUJEMY SZEROKI WACHLARZ USŁUG PRZYCZYNIAJĄCYCH SIĘ DO POPRAWY WYGLĄDU UZĘBIENIA.

 

LICÓWKI PORCELANOWE

Idealne rozwiązanie poprawiające kosmetykę zębów przednich. Mają postać cienkiej "łuski" przyklejanej do zewnętrznej (licowej) powierzchni zęba . Leczenie licówkami obejmuje odbudowę urazowego złamania korony zęba oraz korektę estetyczną znacznie przebarwionych lub startych zębów. Licówki pozwalają osiągnąć spektakularne efekty, mimo niewielkiej ingerencji w twarde tkanki zęba. Raz zacementowane będą idealnie harmonizować z naturalnymi zębami, bez pozostawienia jakichkolwiek śladów zabiegu stomatologicznego.

 

WYPEŁNIENIA KOSMETYCZNE

Stare, niekształtne wypełnienia zastępujemy doskonałej jakości materiałami nanohybrydowymi o dużej trwałości i doskonałej polerowności. Jesteśmy w stanie wykonać estetyczne wypełnienie nie odróżniające się kształtem i kolorem od naturalnego zęba. Stosujemy również indywidualną charakteryzację wypełnień aby jeszcze bardziej upodobnić je do Państwa pozostałych zębów.

 

WKŁADY KORONOWE (INLAY, ONLAY)

W przypadku dużych ubytków twardych tkanek zęba np. po wypełnieniach amalgamatowych optymalnym zastosowaniem są wkłady koronowe typu inlay, onlay. Najczęściej wykonuje się je z porcelany, dziki czemu są trwałe, idealnie dopasowane kolorystycznie do zębów i odporne na ścieranie .Dzięki dokładnemu wyciskowi ,który pobiera lekarz, w pracowni protetycznej jest możliwa dokładna rekonstrukcja kształtu anatomicznego (bruzd, guzków, punktów stycznych) utraconych tkanek zęba.

 

KORONY CERAMICZNE

Stanowią stałe uzupełnienia protetyczne stosowane w przypadkach znacznego zniszczenia koron zębów. Często też służą do poprawy estetyki (zmiany koloru i kształtu zębów ).

 

BIŻUTERIA NAZĘBNA

Doskonała ozdoba pięknych i zadbanych zębów. Są to maleńkie kryształki drogocennych kamieni szlachetnych naklejanych na szkliwo zębów ( najczęściej górnych dwójek lub trójek). Występują w szerokiej gamie wzorów mogą być wykonane na przykład z 24-karatowego białego złota, tradycyjnego żółtego oraz kamieni szlachetnych. Jest to doskonały sposób na podkreślenie własnego stylu i indywidualności. W ten prosty sposób możesz pozwolić sobie na luksus posiadania czegoś wyjątkowego.

 

MOSTY PORCELANOWE

Mosty to stałe uzupełnienia protetyczne zacementowane na oszlifowanych zębach pacjenta lub na implantach. Z ich pomocą możemy uzupełnić brak od jednego do kilku zębów za pomocą przymocowania korony do zębów sąsiednich. Most składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary (podpórki). W przęśle mostu znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub korony połączone z koronami zębów filarowych i w ten sposób uzupełniany jest brakujący ząb lub zęby.

 

IMPLANTY

Implanty to najnowocześniejsza metoda przywracania pięknego uśmiechu.  Jako jedyne w stomatologii, nie maskują braku zębowego, ale odtwarzają prawidłowo funkcjonujący i naturalnie wyglądający nowy ząb. Implanty wykonane są z tytanu, materiału całkowicie biozgodnego, który organizm uznaje za swoją integralną część. Z ich pomocą można odtworzyć nowy ząb w miejscu, gdzie go brakuje, odtworzyć braki wielu zębów lub wszystkich zębów. Implanty przywracają uśmiech, radość życia i pewność siebie.

<<< Powrót
ul. Brukowa 28B Lokal U3
15 - 889 Białystok
GODZINY PRACY GABINETU
poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00
sobota na życzenie pacjenta
KONTAKT
Telefon: 85 674 72 54
   695 201 201