Protetyka


protetykaUtrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po utraconym zębie jest poważnym błędem. Zęby, bowiem tworzą tak spójny układ, żę zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby się kontaktować. Utrata zębów, to nie tylko problem estetyczny, to również zmniejszenie wydolności żucia, przyśpieszenie ścierania pozostałych zębów, zaburzenie czynności stawów skroniowo-żuchwowych. W efekcie utraty zębów zbyt wcześnie tworzą się głębokie zmarszczki, rysy twarzy ulegają zaburzeniu, profil staje się nieprawidłowy, charakterystyczny dla wieku podeszłego. Dlatego, dzięki nowoczesnym procedurom i wysokiemu standardowi prac protetycznych umożliwiamy przywrócenie pięknego i pełnego uśmiechu. W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne, które zapewniają nie tylko doskonałą estetykę, wytrzymałość, ale także komfort i wygodę.

 

KORONY PORCELANOWE

To stałe uzupełnienia protetyczne stosowane w przypadkach znacznego zniszczenia koron zębów (z powodu próchnicy, urazów) . Często też służą do poprawy estetyki (zmiany koloru i kształtu zębów), a także do lepszego utrzymania w jamie ustnej protez ruchomych. Wykonujemy korony porcelanowe na metalu lub ,bardziej estetyczne korony, na podbudowie z tlenku cyrkonu i pełnoceramiczne, które idealnie imitują tkanki naturalnego zęba. Martwe i bardzo zniszczone zęby, przed założeniem korony, wzmacniamy wkładami metalowymi lub z włókien szklanych cementowanymi wewnątrz korzenia zęba.

 

MOSTY PORCELANOWE

Mosty to stałe uzupełnienia protetyczne zacementowane na oszlifowanych zębach pacjenta lub na implantach. Z ich pomocą możemy uzupełnić brak od jednego do kilku zębów. Mosty wykonuje się z tych samych materiałów co korony protetyczne .Zęby filarowe, czyli te, na których będzie zacementowany most często wzmacnia się wkładami koronowo-korzeniowymi z metalu lub włókien szklanych.

 

MOSTY ADHEZYJNE

Most adhezyjny stosujemy głównie w przypadku pojedynczych braków zębów w odcinku przednim w celu uniknięcia konieczności szlifowania zdrowych tkanek zęba. Taki most przytwierdzany jest do powierzchni wewnętrznych sąsiednich zębów. Most adhezyjny najczęściej stosuje się jako uzupełnienie tymczasowe.

 

LICÓWKI PORCELANOWE

Idealne rozwiązanie poprawiające kosmetykę zębów przednich. Mają postać cienkiej "łuski" przyklejanej do zewnętrznej (licowej) powierzchni zęba. Dzięki licówkom możemy skorygować wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów, zmieniając ich kolor, kształt, długość lub odbudowując brakujące fragmenty. Porcelana sprawia, że zachowują naturalny połysk i kolor, charakterystyczny dla naturalnych zębów.

 

PROTEZY - są to ruchome uzupełnienia (niecementowane na stałe) stosowane w przypadkach całkowitych lub częściowych braków zębowych, gdy nie ma możliwości na uzupełnienie mostem lub nie ma warunków do wszczepienia implantów.

 

WYKONUJEMY RÓŻNE RODZAJE PROTEZ, DOSTOSOWANE INDYWIDUALNIE DO POTRZEB PACJENTA, M. IN.:


PROTEZY AKRYLOWE CZĘŚCIOWE ORAZ CAŁKOWITE

Proteza akrylowa jest uzupełnieniem ruchomym, częściowym lub całkowitym. Wykonuje się ją z żywicy akrylowej. Plusem tej protezy jest niski koszt wykonania, a wadą nienaturalne obciążenie dziąseł, skutkiem tego przeciążenie kości, co przyspiesza ich zanik i powoduje osiadanie protezy.

 

PROTEZY SZKIELETOWE

Protezy szkieletowe wykonuje się je przy częściowych brakach zębów. Są bardziej stabilne oraz bardziej fizjologiczne niż protezy akrylowe i mniej niszczą wyrostek dziąsłowy. Mocowane są za pomocą klamer lub bezklamrowo – bardziej komfortowo i estetycznie.

 

PROTEZY NAKŁADOWE (overdentures)

Protezy nakładkowe to protezy, które wykorzystują korzenie resztkowego uzębienia lub implanty w celu lepszego umocowania w jamie ustnej. Proteza typu overdenture całkowicie pokrywa korzenie, bądź implanty, przez co nie traci się waloru estetycznego.

 

PROTEZY NATYCHMIASTOWE

Protezy natychmiastowe są najszybszym sposobem uzupełnienia braków po usuniętych zębach. Pozwalają na uniknięcie przykrej dla pacjentów sytuacji, jaką jest brak własnych zębów, zapewniając jednocześnie pełną funkcjonalność i pełne walory estetyczne. Pacjent po bezpośrednio po zabiegu usunięciu zęba może wyjść z gabinetu stomatologicznego z gotową protezą uzupełniającą wszystkie braki.

<<< Powrót
ul. Brukowa 28B Lokal U3
15 - 889 Białystok
GODZINY PRACY GABINETU
poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00
sobota na życzenie pacjenta
KONTAKT
Telefon: 85 674 72 54
   695 201 201