Stomatologia dziecięca


stomatologia dziecięcaOpieka stomatologiczna dzieci to nie tylko leczenie , ale przede wszystkim zapobieganie problemom stomatologicznym, jakie mogą po jawić się na każdym etapie rozwoju narządu żucia młodego człowieka. Nasze pociechy czasami sprawiają wiele kłopotów podczas pierwszych prób leczenia zębów. Sytuacje takie są stresujące zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. W takich wypadkach prowadzimy wizyty adaptacyjne i stopniowo przyzwyczajamy dziecko do obecności lekarza, gabinetu i narzędzi stomatologicznych.

 

 

 

BEZBOLESNE LECZENIE PRÓCHNICY

Przed każdym leczeniem dziecko zostaje znieczulone nasiękowo, a wcześniej smakowym żelem znieczulającym. Dla naszych najmłodszych Pacjentów przygotowaliśmy nowoczesny materiał do wypełnień w 7 kolorach. Możliwość dokonania przez malucha wyboru koloru wypełnienia, zachęci go do współpracy podczas zabiegu.

 

FLUORYZACJA

Zzabieg profilaktyczny mający na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Fluoryzację przeprowadza się po mechanicznym oczyszczeniu zębów (scalingu). W naszym gabinecie stosujemy specjalne nakładki na zęby, na które nakładamy aktywne preparaty fluorowe o różnych smakach , dzięki czemu zabieg jest skuteczny i przyjemny. Zabieg fluoryzacji powinien być przeprowadzany co 6 miesięcy.

 

LAKOWANIE

Zabieg profilaktyczny, mający na celu wypełnienie bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym lakiem. My stosujemy laki, które dodatkowo mają fluor. Bruzdy i zagłębienia są najczęstszym miejscem powstawania procesu próchnicowego. Lak szczelinowy dokładnie wypełnia podatne na próchnicę miejsca, uniemożliwiając zaleganie resztek pokarmowych i bakterii.

 

EKSTRAKCJE - usuwanie zębów mlecznych.

 

Bardzo ważnym momentem jest okres wymiany uzębienia u dzieci. Pierwsze zęby stałe, najczęściej są to „szóstki” pojawiają się około 6 roku życia i ich wyrzynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych. Stąd często przeoczony zostaje fakt ich pojawienia się, a są to zęby, które wymagają szczególnej troski. Stojąc jako ostatnie w łuku zębowym są zazwyczaj niedoczyszczane a głębokie bruzdy ich powierzchni żujących dodatkowo sprzyjają gromadzeniu się na nich osadu ,tj. płytki bakteryjnej – czynnika próchnicotwórczego .Są więc to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę. To właśnie „ szóstki” z całego uzębienia stałego są najszybciej i najczęściej tracone i nie da się ukryć , że jest to konsekwencja zaniedbań z okresu dziecięcego. W przypadku systematycznych wizyt kontrolnych u stomatologa okres wyżynania się „szóstek” nie jest przeoczony, a świeżo wyrznięte zęby odpowiednio zabezpieczone przed próchnicą poprzez lakowanie. Bruzd i szczelin. Zalakowane zęby wymagają systematycznych kontroli, m.in. w celu sprawdzenia szczelności laku. Podobnych zabiegów profilaktycznych wymagają pozostałe grupy wyrzynających się zębów.

 

Dbałość o zdrowie jamy ustnej w wieku rozwojowym zaprocentuje w przyszłości. Przeprowadzane regularnie wizyty kontrolne zaoszczędzą Ci czasu, stresu, pieniędzy, a co najważniejsze- cierpienia Twojemu dziecku!

<<< Powrót
ul. Brukowa 28B Lokal U3
15 - 889 Białystok
GODZINY PRACY GABINETU
poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00
sobota na życzenie pacjenta
KONTAKT
Telefon: 85 674 72 54
   695 201 201