Leczenie kanałowe


leczenie kanałoweKluczem do sukcesu w leczeniu kanałowym jest dokładne oczyszczenie systemu kanałów korzeniowych z zakażonej lub martwej miazgi, poszerzenie, odkażenie, a następnie szczelne wypełnienie kanałów na całej ich długości. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii leczenie kanałowe nie stanowi dla nas problemu.

 

 

 

 

 

NOWOCZESNE LECZENIE KANAŁOWE, KTÓRE STOSUJEMY W NASZYM GABINECIE, OPIERA SIĘ NA KILKU ZASADACH.

 

LECZENIE JEST BEZBOLESNE.

Leczenie kanałowe zęba z żywą miazgą jest wykonywane w znieczuleniu, dlatego nie powinno boleć. Znieczulenie w formie delikatnego zastrzyku daje szybki i skuteczny efekt. Zdarza się jednak, szczególnie w przypadku ostrych stanów zapalnych, że konwencjonalne znieczulenie nie skutkuje. Konieczne jest wtedy znieczulenie domiazgowe, które umożliwia bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Warto tu nadmienić, że leczenie kanałowe nie zawsze musi być wykonywane w znieczuleniu. W przypadku zębów z martwą miazgą lub podczas powtórnego leczenia kanałowego nie ma potrzeby znieczulenia.

UNIKAMY „TRUTEK”.
W znieczuleniu oczyszczamy, opracowujemy i wypełniamy kanały korzeniowe.

 

PEŁNE LECZENIE PRZEPROWADZAMY NA JEDNEJ WIZYCIE, jeśli pozwala na to sytuacja kliniczna.

 

PRACUJEMY PRZY UŻYCIU NAJNOWOCZEŚNIEJSZEGO SPRZĘTU.
Mmikromotorendodontyczny w połączeniu z zastosowaniem narzędzi rotacyjnych NiTi do opracowania kanałów (narzędzia te (Profile, MTwo) wykonane są ze specjalnego stopu niklowo-tytanowego; ich główne zalety to elastyczność, duża odporność na złamanie, efektywne opracowanie nawet bardzo zakrzywionych kanałów, co znacznie skraca czas zabiegu), endometr (urządzenie służące do elektronicznego pomiaru długości kanału; pozwala na przeprowadzenie leczenia kanałowego u kobiet w ciąży ,u których niemożliwe jest wykonanie zdjęć RTG/RVG).

 

PO LECZENIU KANAŁOWYM WYKONUJEMY KONTROLNE ZDJĘCIE RADIOLOGICZNE potwierdzające dokładność przeprowadzonego leczenia kanałowego.

<<< Powrót
ul. Brukowa 28B Lokal U3
15 - 889 Białystok
GODZINY PRACY GABINETU
poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00
sobota na życzenie pacjenta
KONTAKT
Telefon: 85 674 72 54
   695 201 201